| sweet1515335 a întrebat:

Buna!

Supozitoarele cu propolis pot preveni aparitia hemoroizilor? Nu sufar de aceasta afectiune, insa stau destul de mult pe scaun si ocazional am probleme cu constipatia. Daca folosesc din cand in cand cate un supozitor cu propolis (de exemplu timp de 3-4 zile pe luna sa pun cate un supozitor pe zi), ma ajuta sa previn aparitia lor?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Fa mai multa miscare, ridica-te din cand in cand in picioare, bea mai multa apa si cam atat.

Nu iti face griji o vreme. Nu e cazul.

Nu baga in tine ceva ce nu are ce cauta pe acolo in mod natural.

Iti vei face mai multe probleme la final. Propolisul ala o sa schimbe flora intestinului gros si apar alte prostii.

| Felys a răspuns:

Hemoroizi fac si cei care nu sufera de costipatie,am ajuns la concluzia ca se cam mosteneste genetic asta, si eu am si in viata mea nu am suferit de constipatie din contra, nu prea ai ce face, la momentul respectiv daca vei avea se pot opera si sunt si niste creme pentru exterior, cam atat