| isabella_1538 a întrebat:

Timp de o saptamana am renuntat la dieta crying si am mancat ca "sparta" straight face M-am ingrasat cam 2 kg. De maine o sa tin iar. Daca mananc doar salata verde si mere cat credeti ca slabesc intr-o saptamana-doua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai dă-i 2-3 șocuri de astea organismului și nu ai să mai slăbești în veci, ai să faci cunoștință cu efectul yoyo!
Învață să mănânci și mișcare cât de multă, evită sedentarismul.
Pa, pa.

| Corina a răspuns:

Nu stiu cat vei slabi in 1-2 saptamani, dar stiu cu siguranta ca slabitul rapid nu face altceva decat sa-ti dea organismul peste cap, iar dupa ce intrerupi regimul (caci nu poti sa-l tii toata viata) asimilezi mult mai multe kg. Daca vrei sa slabesti, lasa-mi mesaj pe privat si-ti voi trimite o dieta care nu solicita organismul in niciun fel, iar rezultatul e garantat.

| gHelena a răspuns:

In ritmul acesta te vei alege cu un metabolism dat peste cap si cu multa celulita. Nu este bine sa mananci peste masura, dar nici infometarea nu este o solutie. Incearca sa respecti mesele principale ale zilei, sa te hidratezi corespunzator, sa renunti la dulciuri si la grasimi. Nu uita de miscare, foarte importanta pentru un corp sanatos si tras ca prin inel. Arunca o privire si aici, vei afla mai multe solutii naturale care te vor ajuta sa scapi de kg nedorite: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire. Ai grija de tine.

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Cateva trucuri de slabit:
nu manca dupa ora 7 ,
mananca mult dimineata
fructe si legume in loc de dulciuri
si fa sport o ora pe zi