| Ioanaa16 a întrebat:

..Acum cateva zile am citit despre cancerul de piele, mai exact despre melanom. Pot spune ca sunt oarecum ingrijorata avand in vedere ca am o alunita destul de mare pe spate. Mentionez ca nu am mancarimi, ca alunita nu si-a schimbat culoarea sau altceva, pur si simplu este mare. Am motive reale de ingrijorare sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LaLaLa77 a răspuns:

Eu am o alunita destul de mare pe gat, si una pe spate. Nu m-au deranjat pana acum si nici nu mi-au dat motive de ingrijorare. Tot ce stiu sigur, e ca nu trebuie sa o atingi, sa te lovesti in locul respectiv sau sa o rupi. Dar daca consideri ca ai nevoie de sfatul medicului pentru a fii sigura, este cel mai indicat sa il ceri.