| gebilxkl213 a întrebat:

Buna TPU... acum o saptamana am racit. Am inceput sa am dureri in piept. M-am dus la doctor si mi-a zis ca am traheobronsita si suspect de pneumonie. Mi-a dat medicamentele : eubiotic, fromilid, miofilin, hreprofren si tussin. Am inceput sa fac tratament acasa. N-am iesit deloc afara. Aveam si rosu in gat. Dupa 2 zile in care mi-am luat medicamentele corespunzator am inceput sa am fiori pe la spate si sa ametesc. Febra am 36. N-am putut manca doar fructe, ceai si iaurturi. Ce sa fac sa ies din starea asta? Maine ma dic la doctor si vreau sa nu am probleme. Va rarog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Tu crezi ca dupa 2 zile de tratament vrei sa fi ca nou? ai rabdare si dupa 5-6-7 zile abia se simte ceva.
Este posibil ca unele pastile sa iti dea reactii adverse, citeste cu atentie prospectul si vezi ce reactii adverse iti da si daca simti acele reactii.
Nu poti face nimic decat sa urmezi tratamentul prescris.
O seara buna si multa sanatatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi la medic degraba si ai rabdare pentru ca, medicamentelor le ia ceva vreme sa actioneze, la fel si corpului sa se refaca.
O zi buna.

| DarkAnita a răspuns:

De la raceli de genul acesta e normal sa ai ameteli. Nu cumva tusesti mult si hiperventilezi? + ca e normal sa te simti obosit si fara pofta de viata. Mai asteapta sa mai treaca timpul. Stai linistit, odihneste-te cat de mult poti. Poate esti putin anemic, avand in vedere ca ai mancat doar fructe si iaurt, sau poate ametesti din cauza ca nu ai mancat corespunzator.