| DirviziuQ a întrebat:

Acum un an intr-o perioada ascultam muzica si fara sa imi dau seama ajungeam sa o dau la maxim, la televizor, camera fiind mica. Probabil fiindca pana acum nu am fost "concentrata" nu am vazut nicio schimbare. Intr-o seara linistita mi-am dat seama ca aud un fel de tiuit in urechi si de atunci cand stau intr-un loc linistit tot il aud. Imi fac griji, eu cred ca este din cauza ca ascultam muzica la maxim, de o perioada nu mai fac asta. Pot scapa cumva de tiuitul asta? Iar daca nu, imi va afecta auzul in viitor? Tin sa precisez ca nu este deranjant si nici puternic, dar imi fac griji.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlackAndWhite1 a răspuns:

Da e de la muzica las-o mai usor cu volumul la maxim vi vei fi bine tiuitul va disparea in timp