| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani jumatate, 1.64 inaltime si 54 kg. Sunt prea grasa pentru varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Nu, nu esti grasa, esti bine, oricum nu trebuie sa iti faci grija de greutatea ta corporala, esti in crestere!
In schimb poti incerca sa mananci mai sanatos, sa eviti dulciurile, sucurile acidulate si sa faci miscare zilnic.

| Cameliaa12 a răspuns:

Hey, calculeaza cu asta http://www.frumusele.ro/Calculator-Indice-Masa-Corporala, vezi ce IMC zice ca ai pentru inaltimea ta si daca ai nevoie sa slabesti sau... sa te ingrasi :)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai greutatea ideala pentru varsta si inaltimea ta. dar nu ar strica sa-ti calculezi indicele de masa corporala si sa apelezi la un specialist care sa-ti dea mai multe detalii despre metabolismul si greutatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie să îţi faci probleme, ai greutatea ideală pentru vârsta ta şi oricum, tu eşti în creştere!
Baftă.

| DushulRece a răspuns:

Da

| Elektro a răspuns:

Da