| Cosmin1122000 a întrebat:

Am 14 ani, 1, 61 m si cam 60 de kg. Am un strat mediu de grasime in zona abdomenului, cat si pe la picioare. M-am decis sa ma tin de un regim cat de cat stric, bazat pe lactate, oua, carne, fructe si legume, iar la scoala sa mananc doar ciocolata neagra. Eu locuiesc impreuna cu mama mea. Ce ar trebui sa fac? Sa mananc ceea ce mi-am propus sau sa mai si " trisez " mancand ceea ce face mama. Ea gateste sanatos, face supe, salate, dar mai face si din cand in cand preparate mai putin sanatoase. Multumesc pentru ajutor! Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anaaandr17 a răspuns:

Daca asociezi dieta cu sportul, poti manca. Incearca sa faci 50 de abdomene pe seara, sa alergi, functioneaza. Mult noroc, funda? :*

1 răspuns:
| Violetta69 a răspuns:

Da, mananca... Si eu ma chinui sa slabesc de ceva timp si cand am fost pe la doctorita de familie mi-a zis ca mai pot manca din cand in cand si dulciuri, prajituri, torturi etc cat timp sunt facute in casa.