| Mikasa a întrebat:

Buna TPUhappy am 14 ani. De ce imi pocneste soldul? Nu ma doare, numai ca atunci cand fac unele exercitii, cum ar fi abdomenele pocneste si se aude tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Pocneste din 2 motive:
1. Este posibil sa ai o problema medicala. ESTE RECOMANDAT sa mergi la MEDIC.
2. Alimentatia precara(scazuta) in calciu, si vitamine care intaresc osul.

2 răspunsuri:
| sosostore a răspuns:

Poate ffi si lipsa de calciu sau poate ai o vertebra care nu sta la locul ei, un kinetoterapeu te poate ajuta, ti-o pune la locul ei big grin si apoi iti zice sa te dai cu o crema pentru relaxare

| Cata240 a răspuns:

Cel mai probabil de la lipsa de calciu.