| Anonimus345642235 a întrebat:

Am 14 ani si acum un an mi s-a spart un canin superior. Mi-a ramas numai o mica parte din el dar eu credeam ca e dinte de lapte si o sa imi creasca altul, dar tot nu mi-a crescut. Cam la ce varsta ar trebui sa cada caninii? Ar trebui sa ma duc la dentist (nu am cele mai placute experiente la dentist si mi-e destul de frica) sau o sa imi cada el pana la urma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ketch a răspuns:

Cum ai zis și tu, medicul dentist este cea mai bună soluție.

| MadalinaMAdA000000000 a răspuns:

Mergi la dentist și el ca știi ce sa facă. Și eu am avut o problema asemănătoare la 16 ani și crede-ma ca de dentist îmi este cel mai frica. Am stat 1 an de zile așa și problema sa agravat. Apoi mi-am făcut curaj și m-am dus. Doctora mea e o persoana calma și răbdătoare și a știut cum sa facă sa îmi dispară frica. Dacă mergi la un dentist bun el va sti ce sa facă in așa fel sa scapi de frica și sa nu te doară. Succes