| Novac1 a întrebat:

am 14 ani si m-am epilat pe mustață cu crema depilatoare pentru fața. Va trebui sa am grija ca in fiecare săptămână să mi-o iau? Am incercat mai întâi cu benzi depilatoare de la farmec dar nu mi le-au smuls ci doar mi le-au rupt. Știu că unii îmi vor spune "de ce ți-ai epilat-o?" Dar adevărul este că era prea mare pentru vârsta mea și era foarte închisă la culoare și se observă. Aștept părerile voastre. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, cam la o saptamana, o saptamana si ceva trebuie s-o iei cu crema dar avand in vedere ca dureaza 5 minute procedeul nu mi se pare vreun deranj...

| Freya1 a răspuns:

Si cu benzi este bine dar trebuie sa incalzesti bine benzile ca sa ia cum trebuie si sa nu fie vechi.Si daca ai folosit crema este ok si de facut trebuie sa te faci iar cand te deranjaza estetic atunci cand consideri ca a crescut si se vede urat.

| Socke a răspuns:

De principiu da in fiecare saptamana v-a trebui sa ai grija de mustata.Mai incearca cu benzi reci de la Veet.vezi ca trebuie sa tragi in directia opusa cand spulgi parul.(adica sa zicem ca parul tau creste spre dreapta, trebuie sa tragi spre stanga atunci).

| Simona1272 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi la un salon sa ti-o iei.Eu merg cam o data la 2-5 luni si de abia se vede cand merg, au ei ceara si o ia de la radacina si nu creste rapid.Costa in jur de 8-15 lei