| AndreYStaR a întrebat:

Am 15 ani si sunt un pic scund pentru varsta mea, colegii mei de la scoala au si 1.80, eu am cam 1.55. Cum sa ma inalt? Fara medicamente, fara chimicale, ceva fructe, sau ceva ca sa ma inalt...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AndreeaIII a răspuns:

Daca practici baschet, atunci ai sanse sa te inalti, eu de cand joc m-am mai inaltat, si am mai auzit, deci acest sport este folositor in a te inalta

| AndreYStaR explică:

Cu baschetul, nee, numai la scoala se poate, cu inotul se poate... ceva program? adica de ex:30min pe zi sau ceva de genu? si, fructe, ce fel de fructe? adica ceva mai folositor in problema mea

| MariaAvMi a răspuns:

Fa sport dar nu sala! Mananca fructe, ia ceva vitamine si incearca bashet sau inot si nu uita ca nimeni nu-i perfect si trebuie sa fii multumit asa cum esti!winking

| snifyy a răspuns:

Sport..de preferinta handball, baschet si chiar si inotul ajuta. daca problema e din generatie, fiind si parintii tai la fel nu prea ai ce face, dar pana la 2o ai timp sa te tot inalti big grin