| Horvat_Renata_1995 a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa imi fac peste doua zile un piercing in buric. Dar am o intrebare, eu cand port inele din pleu, mi se inverzeste locul unde a fost inelul...si piercingul care l-am cumparat e tot din pleu, am citit multe pe net despre infectii ale piercingului in buric etc. Oare daca pierce-ul este din pleu o sa se infecteze sau o sa se inverzeasca in buric? Va rog ajutati-ma repede. Dau funda. Mersi mult :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LEx911 a răspuns:

Ar fi mai bine sa te duci la un doctor sa faci niste analize sa vezi daca esti alergica la pleuri, cei de pe TPU nu au cum sa stie ce sa-ti raspunda cu exactitate! Inainte de a face o greseala ce te poate costa sanatatea mai bine faci niste analize!