| lolys20 a întrebat:

Am 55 de kg si vreau sa ajung la 48 cat mai repede posibil, iar din aceasta cauza mananc foarte putin...de exemplu, astazi am mancat dimineata un Barni si la pranz o punga de Pizzeti (din cauza ca sunt la scoala pana la ora 19), stiu ca nu e bine, dar ce as putea face? sad si care pot fi consecintele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sNukki a răspuns:

Incearca sa ai mese regulate si evita toate porcariile astea din comert. In loc de acea punga de pizzeti ai fi putut manca un baton proteic care se gaseste la plafar. Bea ceai verde si chiar ai putea apela la aminoacizi care iti regleaza metabolismul si iti cam taie pofta de mancare. Pe langa acele aminoacizi daca faci putina miscare ai putea ajunge la greutatea dorita in mai putin de o luna.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| lolys20 explică:

Sunt fata si am 18 ani bursuc001. Multumesc frumos sNukki happy!