| dany179 a întrebat:

Am avut dermatita seboreica, am fost la dermatolog si mia dat ceva de la elution, ala a functionat vreo luna dupa am incepit iar sa fac matreata, dupa am luat amponul dan free si asta a functionat, cand ma spalam cu el nu mai aveam matreata, dar de la el si de la celalalt mia inceput sami cada parul si sa mil arda, parca aveam plastic in cap, asa simteam cand treceam mana prin el, si am inceput sa disper... dar din fericire cnv mia recomandat ca inaintr sa ma spal pe cam sami pun in cap ulei de ricin, sa las vreo 20 min si dupa sa ma spal cu samponul obisnuit. Spre surptinderea mea, nu numai ca parul meu arata foarte bine dar nici nu mai aveam nici in pic de matreata in cap, ba mai mult in locul unde imi cazuse parul imi creste altul, vad multe firicele mici si blonde. Intrebarea pt voi e ce pot sa fac sa ingros acele firicele si sa se faca de culoare inchisa? eu sunt brunet iar zona de care vorbesc e fix in fata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sl cu Clear. La mine a mers. Spala-te si cu sapun de casa.

| dany179 explică:

Am scapat frt de matreata, cat despre cele indicate de tine crede-ma ca le-am incercat si nu mai facut altceva decat mylta,, coarja'' si par degradat.