| DeliiBluu a întrebat:

Am avut toate simptomele varsatului de vant. Astazi am vazut ca am bubite mici de la gat pana pe frunte straight face. si am cateva pe maini dar nu sunt roz\rosiithinking unele se maresc... Oare o sa am varsat de vant?thinking Funda cel mai motivant raspuns :?*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EmiiLoveYou a răspuns:

Daca au un lichid albicios in ele(bubite) insemna ca ai.

| AcadeauaRozaliee a răspuns:

Varsat de vant sau rubeola

| AcadeauaRozaliee a răspuns:

Hmmmm..pai ai spus ca unele se maresc.deci s-ar putea sa ai varsat de vant...dar daca pana acum ai mai avut, inseamna ca nu o sa mai ai...dar in caz de ai avut varsat de vant, e posibil sa ai rubeola

| DeliiBluu explică:

Dar bubitele mele nu sunt prea mari...

| BETTY56 a răspuns:

Mergi la medic urgent s-ar putea sa ai rugeola. Mai este si epidemie acum...