| Ionobservator a întrebat:

Bună TPU,am făcut rost de un test rapid de la cineva și am ieșit pozitiv la testul respectiv. Am o răceală, tușesc, mă doare capul, am nasul înfundat, sunt cam amețit, îmi vine să vărs mai rar ce e drept, am diabet tip 2. M-am gandit poate o fi de la diabet, dar de ce a ieșit testul pozitiv pentru Sars-Cov-2? Voi ce ziceți? Să mă duc la spital să le spun de treaba cu testul sau să mai aștept să văd cum mă mai simt? Nu am fost plecat în nici o țară și nu cred să fi avut contact cu nimeni care să aibă așa ceva.Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cati bani i-ai dat pe test?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai aștepta. Du-te la spital înainte să mori. Pe urmă e mai greu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Anunta medicul de familie ori un reprezentant local de la DSP, sa vina ei sa te testeze. Avand diabet, e destul de riscant sa astepti alte simptome, plus ca poti sa ii infectezi si pe altii, daca intr-adevar ai virusul.
Nu merge varianta stupida "nu am fost, nu stiu pe nimeni", aici e vorba de o PANDEMIE, deci te poti infecta si facand cumparaturile la coltul blocului.

| Ineys a răspuns:

Esti sigur ca nu e un test fake si nu ai fost tras pe sfoara? De unde mai exact ai facut rost de testul ala. Cine e acel "cineva"? Ca astea nu-s droguri sa se dea pe sub mana. laughing

| JicaContra a răspuns:

Nu te duci la nici un spital, DAI TELEFON LA 112!
in drum spre spital mai infectezi inca vreo 20 de oameni

si e clar ca esti bolnav, faci si test si totusi crezi ca poate, poate, poate mai astept, imi infectez familia, sunt pe moarte, si tot mai astept putin, ca poate, poate

| oz_1736 a răspuns:

Nu prea cred ca e real testul, dar mergi la spital si fa un test adevarat
https://m.romanialibera.ro/......net-822486

Răspuns utilizator avertizat
| morfeo a răspuns:

Daca mai stai mult pe ganduri s-ar putea sa suni la crematoriu