| Mihaitza400 a întrebat:

Am febra si ma doare foarte tare in gat, mai presus. Nu pot sa inghit, nu am mancat nimic inghetata, nu am baut apa rece, acum stau in pat si am febra. Va rog ajutati-ma (Am luat aspirin, paracetamol, augumentin) nimic.Va rog ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreica_1627 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa mergi cat mai repede la un doctor...

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi se pare ca ai amigdalita streptococica. Augmentinul nu te va ajuta cu absolut nimic. Trebuie sa mergi la medicul de familie sa iti prescrie penicilina.

| vlad_4846 a răspuns:

Ai medic de famile sau scolar?

tai-o la el! gripa e pe tine...

| sergiu_2449 a răspuns:

Cu siguranta un ceai ti-ar face bine