| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU. am giardia. iau tratament de 2 zile. dar viermisori nu se vad in treaba mare e vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Orice tratament isi face efectul dupa 4-5 zile, asa ca, sa nu faci prostia sa intrerupi tratamentul.
O zi bunahappy

| K0sti a răspuns:

Ia o lupa si uita-te de aproape, cat mai aproape!

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu ai de unde sa stii.
Continua tramentul pe perioada prescrisa.

| Radu284 a răspuns:

Problema e ca ai giardia, nu ca nu se vad viermii.

| Anonimuserr a răspuns:

Tu trebuie să te duci la un examen coproparazitologic pentru a afla dacă ai sau nu, iar după tratamentul prescris de medic (depinde cât ți-a zis să iei) faci din nou acel examen coproparazitologic și vezi dacă ai scăpat sau nu. Majoritatea oamenilor au viermi intestinali.

| AnKuXor a răspuns:

Continua tratamentul, poate sunt prea mici si de aia nu se vad. happy happy happy