| Tanana12 a întrebat:

Buna TPU
Am inceput un tratament antiacnee dat de către dermatolog acesta conţinând un gel de curăţare de la Avene, MaskPlus gel si o crema Avene Ac.
Problema este ca de ieri mi s-a uscat tenul iar de la crema si de la gel mi se inrosestetenul fata.Asa este la inceput si ar trebui sa continui sau sunt eu sensibilă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AndreeaDeiia a răspuns:

Toata lumea stie ca trebuie sa folosesti si o crema hidratanta.

| SelenM26 a răspuns:

Vorbeste cu dermatologul tau.Nu e ok sa se intample asta.Produsele care ti.-au fost recomandate trebuie sa te scape de acnee si nu sa inrautateasca lucrurile.

| Tanana12 explică:

Si ce crema imi recomanzi?