| Alexandru123454321 a întrebat:

.am limbrici si mi-e frica de mor sa merg la toaleta, va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este mai rau daca nu mergi la toaleta, imagineaza-ti ce este in burta ta, daca ii tii inchisi acolo!
Fa tratament si incerca sa-i elimini in totalitate, altfel te poti imbolnavii si este mai rau.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mergi la baie cu lumina stinsa.

| CuriousStuff a răspuns:

Cu ce sa te ajutam? Ai tratament? Ia tratamentul si o sa scapi...

| OoBunnyoO a răspuns:

Incepe un tratament si o sa scapi de ei.

Nu are de ce sa iti fie frica sa mergi la toaleta. Pana sa afli ca ai limbrici, aveai deja limbrici si ai avut scaun si nu ai patit nimic. Nici acum nu vei pati nimic, stai linistit. Daca te abtii s-ar putea sa te trezesti cu crampe si dureri abdominale.

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, spune-le parintilor tai care e problema, iar ei vor merge la medicul de familie, care iti va scrie tratamentul necesar