| Anonym313 a întrebat:

Buna tpu.Am mancat mujdei de usturoi(usturoi cu lamaie)acum o luna doua si dupa ce am mancat mujdei de usturoi am baut un pahar de apa minerala,si parca mi-a iesit foc pe nas(m-a usturat), si de atunci mi-a iesit o buba pe nas si uneori ma ustura, si imi este foarte frica sa nu am ceva.Mia-ti putea spune cam ce este va rog? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bubele pe nas nu sunt de la usturoiul mancat, a fost o coincidenta ca s-a intamplat in aceeasi perioadasa-ti apara, dar categoric nu poate fii de la ceva ce ai mancat.
Cel mai probabil ai fii avut bube pe limba, dar nu pe nas.
Posibil sa te fii ciupit ceva: tantar, paianjen, gandac.

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Mia-ti nu se scrie niciodata asa.