| larisa329ay a întrebat:

Am nevoie nepătat de ajutor va rog ajutați-mă.De doua zile mi-au aparut hemoroizi externi și lângă anul un cheag de sânge care mă doare foarte tare și nu pot sa mai merg sau sa mă mișc. Dacă puteți va rog sa îmi dați un sfat sau sa îmi recomandați un tratament va rog mult pentru ca chiar nu mai pot de dureri și nu pot merge la doctor pentru ca părinți mei sunt plecați în străinătate și eu sunt minora și nu am cu cine merge .....Va rog mult dați-mi un sfat ....Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa existe o ruda, o prietena de-a mamei sau vreo bunica, care sa vina acolo si sa te ia, ori cheama salvarea!

| Denisa0954 a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Nu exista sa nu poti merge fara părinți.

| Flory21m a răspuns:

Mamaie, du-te la doctor