| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare ieri am facut analize de sange mai exact INR si mi-a iesit 0.70 este bun sau? nu iau anticoagulante am luat acum 6-7 ani si glicemie imi este 98 este bine? ast. raspuns va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Glicemia este ok, si INR-ul este bun.
Pentru linistea ta ar fi bine sa intrebi medicul de familie
O seara bunahappy

| RobertMoon a răspuns:

Te uiti la valorile normale de la analize de pe foaie si vezi daca e normal sau nu.

| Magnific a răspuns (pentru RobertMoon):

Pai acolo scrie 1 si eu am 0.70 dar asistenta de la analize a zis ca e normal. nu stiu ce sa cred

| RobertMoon a răspuns (pentru Magnific):

E ok, acum depind si analizele de ce ai mancat/baut cu o zi inainte, daca le faceai sa ziceam iar dupa 1 zi ieseau diferite unele valori.

| Ha0s a răspuns:

Mai bine te duci la medicul de familie cu rezultatele. El/Ea stie cel mai bine.