| Gabyfrumy a întrebat:

Am o mica intrebare, voi cand mergeti la dentist si va face aestezie, va amorteste buza. Bun... cand ajungeti acasa nu va deranjeaza putin? Daca da, ce faceti ca sa nu va mai deranjeze? Vreau sfatrui plz!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Pana ajungu tu acasa efectul este oricum pe jumatate trecut. Incearca sa te grandest la altceva, sa gasesti ceva de facut care sa te tina ocupata.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Doctorul nu-mi face nicio anestezie, nu am probeleme cu dintii. Nici macar nu sunt cariati sau ceva de genul.
Stiu ca o data, cand eram mai mica mi-a facut o anestezie, dar nu mai tin minte de ce, dar n-am bagat in seama. Oricum peste cateva ore trece, asa ca uita-te la un film.

Răspuns utilizator avertizat