| vladuss09 a întrebat:

Am o nedumerire legata de laxative si vreau sa ma ajutati (doar daca stiti, va rog). Dupa cum bine stiti maine este 1 Aprilie si astazi am caumparat niste laxative de la farmacie. Maine la scoala vreau sa pun 2 pastile (a atata a recomandat farmacistul) intr-o apa de 0.5l si sa dau beie la cei care le trebuie.
Intreabariile mele sunt: Au vreun efect in 0.5l 2 pastile?
Daca bag 4 pastile se poate intampla ceva?
Care sunt efectele secundare?
Nu influenteaza cu nimic organismul, adica nu il inbolnavez/derelgez la stomac, etc?

Multumesc! (FUNDA)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Si eu cred ca ati putea incerca alte glume. Nu este nicio gluma sa ii dai cuiva sa bea laxative si persoana respectiva isi mai pierde si ziua degeaba stand pe wc. Din punctul meu de vedere este o gluma destul de proasta.
Dar ca sa iti raspund 4 pastile sunt un pic cam mult. Insa depinde ce cantitate de suc se va bea. Daca va fi tot sucul baut de aceeasi persoana da va avea efect. Daca persoana respectiva va bea o gura nu va avea efect.
Uite aici niste idei de farse bune in care ambele parti se pot amuza. Poate totusi, va razganditi :
http://metropotam.ro/......225998296/

http://www.libertatea.ro/......30330.html

http://www.libertatea.ro/......30155.html

| poschinutzu a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu faci asta. Au facut de la noi din scoala sia iesit scandal. Saracul copil a stat toata ziua la baie laughing)

| changepassword a răspuns:

Daca pui 4 va fi prea mult...o sa li se faca rau.
2 sunt de ajuns pentru a face o farsa buna. :-) :-) funda? :-)