| deedeeutsa a întrebat:

Am o problema de 3 luni de zile. Ma deranjeaza ceva in partea stanga in lateral, cum ar veni in spatele splinei. Durerea este difuza si iradiaza pe spate, spre umar, si jos, spre rinichi. Uneori simt, ca in spatele splinei, la nivelul coastelor este ceva care zbate, un grup de muschi care se zbat constant. Poate fi ceva grav? Durerile sunt foarte suportabile, e prezenta doar o deranjare. Credeti ca ar trebui sa ma ingrijorez? Colonul - digestia este buna. Ecografie abdominala - toate organele bune, nimic neinregula, fara nisip la rinichi, absolut totul bine. Nu am stari de greata, fara varsaturi. Aveti idee ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CLCQ a răspuns:

Ai cumva si o senzatie de arsura a pielii in contact cu hainele? Ca si cum ar fi pielea foarte sensibila in acea regiune? Daca da, este posibil sa fie o zona zoster si ai nevoie de un dermatolog.