| Angelaaa a întrebat:

Am o problema. De 3 zile ma dor sanii, mai mult sfarcurile si nu intelege de ce. Mentruatia mi-a trecut de 10 zile deci inca nu trebuie sa imi vina iar despre sarcina nu poate fi vorba pentru ca nu am avut un contact sexual de cateva zile. La inceput am crezut ca dorm pe ei si de asta dar nu e... Poate sa fie si din cauza marimei? (85B ) Controlul la doctor il pot face doar dupa Craciun. Orice sfat e bine venit. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Multi inainte! Avand in vedere varsta ta, cel mai probabil durerile sunt legate de modificarile hormonale, este ceva fiziologic si nu ai de ce sa iti faci probleme. Ai facut bine ca te-ai programat la medic, el iti va recomanda un tratament simptomatic, respectiv o crema care va ameliora durerile.

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

,,Cateva zile" inseamna cat la tine? Daca e mai mult de o luna, timp in care ti-a venit menstruatia, atunci e in regula, dar daca relatiile sexuale au avut loc dupa menstruatie, nu poti exclude o sarcina. In afara de asta, nu ai zis varsta, dar o deduc a fi vorba de o persoana tanara. E posibil sa fie vorba de niste modificari hormonale fiziologice la femeile tinere.

| Angelaaa explică (pentru AdelinaC):

Scuze m-am exprimat prost. Acele cateva zile sunt cam 4 luni deci nu e vorba de sarcina si am 21 de ani.

| Angelaaa explică (pentru AdelinaC):

Mersi :*

| AdelinaC a răspuns (pentru Angelaaa):

Multi inainte! Avand in vedere varsta ta, cel mai probabil durerile sunt legate de modificarile hormonale, este ceva fiziologic si nu ai de ce sa iti faci probleme. Ai facut bine ca te-ai programat la medic, el iti va recomanda un tratament simptomatic, respectiv o crema care va ameliora durerile.

| ZoomLool a răspuns:

Si eu am patit-o la fel ca tine. Dupa un timp o sa-ti treaca dar iti va iesi putin in relief sfarcurile adica nu stiu cum sa-ti explic.