| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema! Deci.Eu am 11 ani si mi-a venit mensturitia...Chestia este ca mie mi-a venit ultima oara menstruatia la o luna( am terminat ieri). O sa merg la Piatra Neamt cu colegii si fosta mea invatatoare. Din cauza drumului foarte lung, dansa crede ca ar fi mai bine sa mergem cu o zi inainte la drum si sa dormim la o manastire in care, desigur o sa si intram. Ei bine...Mie s-ar putea sa imi vina chiar atunci menstruatia si nu stiu daca ai voie sa intri in manastire cand esti pe ciclu. Ce ma fac? Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Este strict decizia ta, dar sa stii ca aceasta traditie se pastreaza inca din vremurile stravechi - se spune ca in biserica nu ai voie sa faci varsare de sange. Traim totusi in vremuri moderne in care s-au inventat absorbante pentru zilele acelea "delicate", asa ca sincera sa fiu, mai bine intri in manastire (si faci un pacat practic inexistent) decat sa explici tuturor de ce stai afara.

| GeorgeOOO a răspuns:

Cum ma sa nu ai voielaughing e un lucru natural, nu te speria. dunezeu la dat de ce sa se supere ca il ai, gandeste logic chiar nu are nimichappy