| BillieArmstrong a întrebat:

am o problema, deci inainte de a lua vacanta de Craciun o fata de la mine din clasa a lipsit deoarece avea rubeola, sincer nu mi-am facut griji deoarece ea sta in partea cealalta a clasei.in ultima saptamana de vacanta eram la bunici si mi sau umflat ganglionii de la gat, dar nu stiam ca poate fi rubeola. si am iesit pe afara, si pentru ca am iesit pe afara nu mi-au aparut bubitele sau eruptia aia ce o fi si m-am intors acasa joi. nu am mai iesit din casa si sambata surpriza. niste bubite mici rosii pe mainile mele, m-am speriat foarte tare.au trecut 4 zile de atunci cu mancarimi usoare. si apropo nu am multe bubite. doar ca sunt putin imbujorata, dar aseara nu am putut sa dorm din cauza mancarimilor. si m-am gandit sa imi cumpar mixtura de aia mentolata. dar nu se vad bubitele aproape deloc, ar trebui sa imi iau? Cat o sa mai stau in casa? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Trebuie să te vadă un medic.

| flamboyant a răspuns:

Acele bubite le ai de la muscaturi de purici stai lin