| yutsa a întrebat:

Am o problema..eu am fost la ginecolog si mi-a dat antibiotice pentru o micoza. Am citit prospectul medicamentelor si am respectat ce scrie. Dupa tratament am avut un contact sexual protejat. Ziua urmatoare exact aceleasi probleme ca inainte sa merg prima data la ginecolog urinare cu sange si foarte dese,mancarimi, arsuri si durere...atunci am mers la ginecolog cu bilet de trimitere de la doctor... ce sa fac acum sa merg iar la ginecolog? Sa merg cu bilet de trimitere sau sa merg la un cabinet particular? Sa merg la acelasi ginecolog? Se poate sa fiu alergica la prezervative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil partenerul tau nu s-a tratat corect si, normal, te-ai reinfectat de la el. Micozele se transmit in ciuda folosirii prezervativului, fiindca infecteaza si zonele perigenitale. Inapoi la acelasi ginecolog, dar de data asta asigura-te ca paretnerul tau face si el tratamentul corect

| express11 a răspuns:

Lasa-te de penis.vad ca la 16 ani nu poti fara. micoza este o ciuperca a?

| yutsa explică:

Da micoza e o ciuperca.

| yutsa explică:

Si daca ma las de penis iau pasaricile la control laughingsi nu cred ca nu ai comenta daca as zice ceva de genu m-ai face si lesbianalaughing)

| yutsa explică:

Si daca ma las de penis iau pasaricile la control laughingsi nu cred ca nu ai comenta daca as zice ceva de genu,
m-ai face si lesbianalaughing)