| skriil a întrebat:

Am o problema. In ultimul timp,am iesit pe afara destul de des,noaptea. Am pierdut noptile cu prietenii. Mancam inainte sa ies afara. Doar ca,venind tarziu acasa, as dormi pana la 12 la pranz,dar nu pot,pentru ca simt ca imi e foarte foame. Merg sa mananc dimineata si ce credeti, imi vine sa mestec mancarea ore intregi fara sa o inghit,imi e greata, imi vine sa vars mancarea, nu am pofta de mancare dar stiu ca trebuie sa mananc, mananc putin acum,.am intrerupt si exercitiile pentru musculatura si am slabit mai mult, ceea ce nu imi place deloc Mananc fortat. Ce sa fac? Va rog! Ofer Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Din cauză că ţi-ai dereglat timpul de somn, corpul tău ripostează! Te sfătuiesc să te prezinţi la un medic pentru a te ajuta! Se poate să fie ceva serios şi nu trebuie tratat cu indiferenţă!

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Din cauza dereglarii de timp in care dormi ai putea sa ai o dereglare a sistemului digestiv sau poate ai devenit bulimic ( cei care sunt bulimici vomita aproape tot ce au mancat ) deci in concluzie este recomandat sa mergi la un doctor(mai sunt multe boli care au simpomele astea )

| sayurik a răspuns:

Faptul ca ai slabit si ai greturi dimineata ar putea indica si o bacterie la stomac (ex: Helicobacter pylori, e cea mai raspandita). Eu aveam aceleasi simptome. Daca mergi la medic sa iti faci analize si pentru Hpylori.

| Naomy13 a răspuns:

In primul rând nu mai sta cu prietenii noaptea așa mult si încearcă sa dormi