| doareusinimenialtcineva a întrebat:

Am o problema :-s
Nu mi-a mai venit menstruatia de cca 10 luni. Am auzit de acea -pauza- de 2 ani de la primul ciclu, dar eu l-am avut deja si pe al doilea sad
Nu am mancarimi, usturimi, nu am dureri de burta, dar o scurgere albicioasa despre care am auzit ca este complet normala.
Va rog sa ma ajutati. Multumesc, funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Nu ne-ai dat suficiente detalii ca să ne putem da seama despre ce este vorba.
Până acum ai avut menstruația neregulată? Cum s-a prezentat ultima menstră? Ai avut contact sexual neprotejat? Ți-au fost depistate în trecut răceli sau chisturi ovariene?
Am nevoie de răspunsul la aceste întrebări, pentru a-ți spune despre ce poate fi vorba.
În orice caz, la o întârziere de 10 luni consultul ginecologic este URGENT.
Sănătate!

| DakotaRoyse a răspuns:

10 luni? Neapărat du-te la medic.

| ciresik80 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la ginecolog urgent, trebuie sa urmezi un tratament.

| doareusinimenialtcineva explică:

Am avut menstruatie doar de doua ori pana acum, dar regulata. Nu am avut contact sexual (am 15 ani). Nu mi s-au depistat niciun fel de raceli sau chisturi pana acum.