| VXX a întrebat:

am o problema si anume fumatul. Fumez inca de la 14 ani dar ma rog inainte fumam rar dar de la 15 ani fumez cate 5 tigari pe zi iar acum la 16, doar 3 tigari pe zi si nu stiu cat de mult sunt afectat de acest lucru deoarece fumez de la o varsta frageda si as dori sa stiu cat de mult sunt afectat si cum as putea sa las tigarile deoarece imi doresc foarte mult acest lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți dorești dar îți lipsește voința de a renunța dintr-o dată la fumat!
Practică un sport și hrănește-te cât mai sănătos, respectă-ți sănătatea!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai pe langa faptul ca nu ai plamanii dezvoltati si impiedici dezvoltarea lor, nu e nimic "grav" laughing

| AlexCătălin21 a răspuns:

Vointa.