| Allina1 a întrebat:

Buna TPU ..am o problema si ma simt foarte rusinata din cauza aceasta. Am 15 ani si am sanii lasati de parca sunt niste clatite, si nu sunt grasa sau nu am fost, ca sa slabesc si sa se lase. am 1, 70 si 55 kg. Sanii mei sunt destul de mari dar foarte lasati si nu inteleg din ce cauza. Va rog sa ma ajutati cu cateva cauze si remedii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu atat forma cat si fermitatea, constitutia sanilor tai se datoreaza constitutiei tale fizice. La fel ca pielea fetei, sau de pe alte parti ale corpului si pielea din jurul sanilor isi pierde din elasticitate iar acestia incep sa se lase, insa acest lucru se produce de obicei in timp sub influenta unor anumiti factori. In cazul tau singura explicatie posibila privind lasarea sanilor, ar fi dimensiunea si greutatea lor mult prea mare si posibil ca si disproportionata in raport cu silueta ta. Ca un remediu posibil in astfel de situatie poate fi doar liftingul mamar. http://www.csid.ro/......-13954785/ Multa sanatate!

| Allina1 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos, chiar m-ai ajutat.dar niste creme de fermitate nu ar ajuta?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Allina1):

Pierderea fermitatii sanilor sau asa numita "cadere a sanilor" este frecvent intalnita, in special in cazul fetelor/femeilor cu un bust generos. Afectiunea poate sa fie mostenita, generata de pierderi in greutate, nastere sau in urma imbatranirii. In comert exista mai multe creme, insa in majoritatea cazurilor rezultatele sunt modeste. Pentru tonifierea sanilor prea mari si flasci, dar si pentru prevenirea chisturilor si a cancerului de san, se poate apela la masarea sanilor spre exterior rotind mana dreapta in sens contrar acelor de ceasornic, iar mana stanga in sensul acelor de ceasornic cu folosirea cremei de Intretinere a sanilor Viva Natura. Succes!

| CuriousStuff a răspuns:

Ai raspunsul mai sus tot ce vreau sa mai adaug eu e ca nu trebuie sa fii rusinata, fiecare avem cate o chichita a corpului nostru care nu ne place, trebuie doar sa na impacam cu ea si gata. Sunt persoane care nu se pot impaca cu corpul lor si ajung sa le consume dinauntru, sau sa-si faca tot felul de modificari care ies si mai problematice decat cum era inainte. Sanii mari sunt de obicei lasati, gravitatia asta nu le da pace. Sfatul meu e sa-ti iubesti corpul asa cum e, si fiecare om din jurul tau o sa-l iubeasca. (Cel putin oamenii importanti din jurul tau) Ca si sa ai corpul perfect, tot o sa se trezeasca candva, cineva sa aiba ceva de bagat de seama. Asa ca nu-i asculta.
Si iti zic un secret, in sutien toti sanii arata bine si fermi dar daca ai putea sa vezi aceiasi sani fara sutien crede-ma ca ti-ai da seama ca nu esti cu nimic mai prejos decat orice alta femeie. Ma refer la cele normale, nu pseudovedetele cu toate operatiile lor.

| Allina1 explică (pentru CuriousStuff):

Multumesc frumos.Am o prietena cu sanii foarte frumosi, desigur sunt mici.dar ma simt foarte rusinata cand port ceva fara sutien, se vede foarte urat ..si mda stiu ca am 15 ani dar ma gandesc la momentul in care imi voi incepe viata sexuala, iar cand baiatul\baietii imi vor vedea sanii..mda.oricum este foarte naspa.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Allina1):

Majoritatea baietilor nu o sa te refuze sau aiba vreo problema cu sanii tai, asa cum sunt ei. Da, sanii mici arata mai bine, dar problema e ca fetele cu sani mici vor sani mari, deci nu te gandi ca ele sunt mai multumite cu sanii lor decat esti tu. Ti-am zis, toti avem chichitele noastre. happy

| Flawy42 a răspuns:

Pai pune si tu o poza

| Allina1 explică (pentru Flawy42):

Da uite acum pun poza))

| DumitruS a răspuns (pentru Allina1):

Ar fi mai usor de studiat problema si oferit solutii laughing

Nu stiu solutii insa stai linistita, marea majoritate a baietilor este interesata de sani exact asa cum sunt ei. Nu conteaza ca sunt lasati cum zici tu, mai ales daca sunt mari. Eu n-am nici un stres de exemplu ca sunt lasati sau nu.