| Maia888 a întrebat:

am o problema un pic mai rusinoassa,deci mereu am senzatia ca vreau la WC sa urinez mai als dupa ce urinez, am senzatia ca atit de tare vreau incit o sa fac pe mine insa cind merg sa urinez nu fac nimic, de ce am asa senzatie? mentionez ca mi-am inceput viata sexuala de acum 2 luni, insa senzatia asta e de acum citeva zile, am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei123654789 a răspuns:

Nu are nici o legatura cu relatia sexuala.
Cel mai probabil,te-ai abtinut,iar cand ai facut,musculatura vezicii urinare,a fost atat de intinsa,incat, si acum mai ai senzatia aceea.
Si mai este vorba aceea"ai racit la burta", inca nu stiu explicatia, dar stiu ca frigul afecteaza intr-un fel vezica urinara.O sa iti treaca de la sine, n-ai probleme.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fie ai racit, ori ai o infectie prea mare, asa ca, nu ezita si cere urgent sfatul medicului de familie.
O zi frumoasa sa aihappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ai o infectie urinara

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de o cistita. Daca senzatia continua si mai ales daca exista disconfort in timpul urinarii cel mai bine ar fi sa consulti un doctor.
Insa nu ar trebui sa aiba nicio legatura cu inceperea vietii sexuale.

| ArthurKn a răspuns:

S-ar putea sa ai Infectie urinara

| Andrei123654789 a răspuns:

O infectie este insotita tot timpul de febra(daca este una severa).
Iar cistita, se manifesta cel mai adesea prin:

mictiuni frecvente, adica nevoia repetata de a urina;
dureri la nivelul abdomenului inferior;
usturimi la urinat si urina tulbure.
Da, este o varianta, dar doar daca ai remarcat unul dintre simptomele de mai sus. Daca nu, este ceva temporar, in niciun caz o infectie.