| Mirkutza99 a întrebat:

Am observat ieri ca am pe una dintre amigdale niște puncte albe, cred ca este puroi. Nu e foarte umflata, dar este putin mai mare decât cealaltă. Totuși, nu ma doare absolut deloc gâtul. Simt uneori ca și cum as avea ceva in gat, însă nu este vorba despre o durere. Credeți ca o sa treacă dacă nu iau niciun fel de medicamente? Și dacă da, in cât timp? Și ce credeți ca am? Va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cjay a răspuns:

Mergi la medicul de familie si vezi ce si cum.
Cel mai recomandat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o șansă să fie tonsiloliți (tonsil stones) care nu sunt periculoși, dar nici o variantă nu e exclusă. Orice ar fi, cel mai bine e să mergi la consult la medicul de familie pentru diagnosticul și tratamentul bun

| Bariel a răspuns:

Atinge cu degetul si vezi daca miroase a puroi happy

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Întreabă părinții tăi eu din păcate nu pot vedea ce-mi zici tu, așteaptă vreo zi și vezi ce se întâmplă.