| DianeBMaria a întrebat:

Am piercing in limba de 4 zile [ cu ziua asta ]. Azi am observat un fel de pielita care iasa din gaura. Sesizez ca limba este inca umflata. Poate fi din cauza vindecarii? Sau ca se desumfla? [ Da semne de desumflare ]. Va rog frumos ajutati`ma sad. Poate stiti vreunu. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| kareina a răspuns:

Lasa intrebarile si scoate. l cat mai repede! La ce iti foloseste? Vrei sa fii mai sexy?! poti sa fii si altfel...prin felul si aspectul tau"natural"!

| Bybanu a răspuns:

1)eu nu inteleg ce va place frate cu din astea in gura?straight facestraight face...nu aveti dinti si vreti sa simte-ti ceva?sad

2) e normal sa faca o pielita si de desumflat, o sa se desumfle odata.

| CristinaLorena a răspuns:

Poi uite cateceva:
1. Poi scoate-l ca s-ar putea sa se infectezewinking
2.Eu cred ca se infecteaza :/ incearca sa te duci la un control medical pana nu regreti big grin
3.Se infecteaza asa ca urmeaza sfaturile este spre binele tau.
4. O prietena de-a mea a patit acelasi lucru si asta a facut:s-a dus la un control medical si chestia era ca se infectase!
5. Funda? love struck

| CelMaiBlogger a răspuns:

Buna.Eu nu mi-am dat in limba pentru ca sunt baiat, dar am in amandoua urechile.La inceput si urechile mele au fost umflate, nu le-am dat gaurile la un salon ceva, ci pur si simplu un vecin.La tine presupun ca da semne de vindecare, daca zici ca se desumfla.Sansele sunt foarte mici sa te fi infectat. Daca ai dat la un salon ceva.Mult noroc

| DianeBMaria explică:

Gaura e facuta de o doctorita. Si are habar pentru ca nu a putut baga oricum perfuzorul mi-a zis inainte ca nu poate sa mi`l faca de capu ei sau al meu ca pot ramane fara gusturi sau voce.

| DianeBMaria explică:

Si cercelul e de silicon deci nu am nici o problema cu dintii big grin.

| DianeBMaria explică:

Kareina... e alegerea mea tongue. Daca eu am o pasiune pentru piercinguri nu mi`o poate schimba nimeni nu?! Nu vreau sa fiu mai sexy in nici un caz ca nu umblu cu limba pe afara =]