| Gohu a întrebat:

am si eu o intrebare.
În fiecare seară după ora 20:00 imi vine sa vomit. Nu stiu de la ce poate fi, daca ma duc afara si vărs tot din mine, dupa imi revin. Eu beau si mult coca cola pe zi, mananc carne de porc, friptura, cartofi pai cu oua, carnati, ciorba mai rar si dulciuri. Va rog ajutati-ma mult, eu n-am timp sa ma duc la doctor, e foarte departe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Poate mananci prea mult seara. As spune ca fierea e vinovata si seara o deranjezi cu ceva. De obicei de la fiere vomiti

| Mmn a răspuns:

Multe obiceiuri proaste. Coca cola..pepsi nu-s deloc sanatoase pentru organism. Schimba-ti obiceiurile..nu mai bea asa multe carbogazoase, nu manca asa multe prajeli si mancare uscata, mai putin cu dulciurile. Seara ceva usor sa nu iti pice greu. Si vezi daca observi ceva schimbari. Daca nu trebuie orice ar fi sa mergi la medic sa vezi ce este. poate fi de la fiere, stomac.