| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare in special pentru femei. pe 17 Aprilie am facut un chiuretaj, nu am avut dureri doar usoare sangerari timp de o zi dupa chiuretaj. la o saptamana dupa avort am intretinut relatii sexuale. Stiu ca nu era indicat... nu am simtit nicio durere, dar de cateva zile ma doare spatele si burta dar nu stiu dc. cateodata imi este greu si sa merg parca ma tine. nu stiu cum sa expliic senzatia. Mama mea spune ca ma doare fiindca se inchide uterul. poate fi asta, sau am alceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sau poate te-ai ales cu o metrita (infectie a uterului) din cauza contactului sexual in perioada nepermisa. Urgent la ginecolog.

| StefanKogut a răspuns:

Ai o infectie, du-te la medic! Daca nu te duci, infectia va croniciza si probabil, mai tarziu, vor aparea probleme de fertilitate.

| nico097 a răspuns:

Nu sunt in masura sa judec pe nimeni, sunt conta avorturilor eu ma chinui sa raman insarcinata si nu am ramas inca, mergi la medic ce sa iti spun daca medicu ti-a spus sa nu intretii relatii intime de ce ai facut invers.

| Mario76 a răspuns:

Nu era mai bine daca ai fi evitat sa ajungi sa faci un avort? Altii se lupta pentru viata. Se lupta sa faca un copil. Mergi la medicul care te-a chiuretat si spune-i de aceste dureri. Sa nu fie vreo infectie care netratata poate duce la infertilitate. Si atunci ai sa-ti doresti un copil si nu vei mai avea.

| DeeaMariia a răspuns:

Ma doare burta si cand merg la toaleta foarte rau.