| LiveTheMoments a întrebat:

Am si eu o problema! Am sanii super mici nici nu am ce sa pun intr-un sutien. Trec pe clasa a saptea si toate colegele mele au sanii mari sau măcar au ceva acolo cat de cat iar toti băieții se uita la mine ca la felul şapte. Practic nu au la ce se uita! Ma simt foarte complexata de problema asta si îmi este foarte jena de ce va fii la începutul anului eu voi fi la fel cu sanii cat o nuca iar restul vor fii atrăgătoare. Chiar as vrea sa îmi recomandati ceva va rog mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Loly a răspuns:

Esti inca in cresete, te vei mai dezvolta, stai linistita.Momentan iti poti lua un sutien cu push-up mai mare, dar nu iti recomand sa il porti zilnic, sanii tai sunt in crestere si nu e ok.Stai linistita, multi baieti prefera fetele cu sanii mai mici, in plus daca acum ii ai mai mici, cand o sa ai un copil, doi iar sanii se vor lasa nu iti vor ajunge pana la genunchi. laughing Serios. In pus ce conteaza daca ai sa-i iar in cap nu ai nimic. Poate baietii se vor simti atrasi fizic dar cand deschizi gura fug de mananca pamantul.Stai linistita, o sa fie ok, o sa vezi.

| AFR81 a răspuns:

Nu iti recomand decat sa nu te mai compari cu altele si sa fii multumita de propriul corp. Asa esti tu, accepta asta. Cu siguranta o sa-ti mai creasca pieptul pana ajungi la maturitate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU vă mai luaţi după toate "BASMELE" citite pe net sau auzite de la nuştiu-cine! rolling on the floor
NU există creme/tablete ( sau alte asemenea "metode" ) pentru mărirea sânilor - cele de care auziţi NU au efect!

Singura soluţie ( exceptând implantul cu silicon ) este să ai RĂBDARE!
Sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" din partea maternă ).

Toate cele bune!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Parca a verificat cineva ce au ( indesat ) acolo colegele tale. Eu am fugit toata viata de femeile cu sa-i prea mari. Sofia Loren tot asa se temea la 15 ani si a devenit una din cele mai frumoase femei. Esti in cl a 7 a copile, baga-ti mintile in cap.

| UnBroken2016 a răspuns:

Saraca fata nu se poate plange si ea la fel ca majoritatea ipocritelor ca baietii nu o vad ca pe un obiect sexual. Chiar imi da o lacrima sad

| anonima0101 a răspuns:

Șosete. *glm*
Nu trebuie să te simti complexata pentru că nu ai sanii la fel ca celelalte fete. Nu te mai compara cu nimeni, niciodata, chestia asta doar o să te frustreze. Dacă baietii se uita la tine ca la felul sapte atunci e problema lor nu a ta. Treci abia in clasa 7, ai timp să te dezvolti, stai calma.
Ps: Fetele de varsta ta care au sanii acum mari cand vor creste li se vor lasa. *si o să arate scarbos*

| ambicio a răspuns:

In locul tau m-ar bucura ca ii am asa, sa-i mari sunt o bataie de cap, nu poti face orice activitate din cauza dureri atunci cand se misca.

| iDarkness a răspuns:

Nu ai ce sa faci, sanii presupun ca iti vor creste pe parcurs.
T/C

| LiveTheMoments explică:

Încerc dar mi se scot bârfe de îmi ies pe urechi!

| LiveTheMoments explică:

Îmi dau seama ca vreti sa ma faceri sa ma simt bine in pielea mea dar nu mă ajutati!

| LiveTheMoments explică:

Ce-i drept e mai usor. Pot sa alerg sa sar orice...

| LiveTheMoments explică:

Chiar ajuta flotările?

| Albastru_Copil_1990 a răspuns:

Unora baieti le place fetele cu asni mici oricum daca ai sa-i mici nu sem sfarseste lumea daca rade cineva de tine ca ai sa-i mici tot nu se sfarseste lumea nu e ca si cum nu o sato gasesti pe nimeni daca vrtei dupa ce ajungi pe cont propiu faci o operatie de marime a sinilor darm nu deia ieftina ca daca-ti faci deia ieftina poti muri daca calatoresti in alta tara ca poate asti puste sa-i in avion

| Andrwe a răspuns:

Nu trebuie, draga mea. Si eu am avut sanii mici pana mai anul trecut, acum s-au dezvoltat dintr-o data si sunt chiar foarte mari. Nu-ti fa probleme.
Ah, si daca vrei sa ti creasca, am citit undeva ca trebuie sa mananci mult marar.
Funda? puppy dog eyes

| reylongkungfu a răspuns:

Treci in clasa a 7-a. iti cresc pana la liceu!

| Monica666 a răspuns:

Of draga
. poarta hainute lejere nu foarte mulate si. apropo..cat ești în scoala...invata..lasă agatatul pentru mai târziu ca nu dispar băieții nici după facultatewinking

| rebisor1234 a răspuns:

Flotarile sunt perfecte, fa cate 20 pe zi si intr-o luna o sa vezi rezultate