| Obbsesive a întrebat:

Am si eu o problema.sunt foarte foarte slaba! Am 18 ani si am 40 de kgsad. Ce sa fac sa ma ingras macar cateva kg in plus? Am luat tot felul de medikmente, vitamine. dar degeaba! Un raspuns, plz:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maryanoo a răspuns:

Asa este felul tau MmM! Stai linistita, te vei dezvolta! Incearca sa ai un mod echilibrat de viata, sa te hranesti bine, sa mananci fructe si legume, sa te odihnesti si sa iubesti! big grin Stai linistita ca iti va fi mai bine!

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca te intoxici cu tot felul de medicamente nu rezolvi nimic.
Mananca, mananca de 5 ori pe zi...o sa te ingrasi tu

| herbalist a răspuns:

Si cu vitamine si fara, nu ti o spun din rautate dar nu te vei ingrasa prea curand pentru ca organismul tau este de asa natura incat arde foarte repede ceea ce ar trebui sa asimilezewinking

| Holocause a răspuns:

In primul rand lasa medikamentele ca nu ajuta,merg mesele solide cum ar fi carnea,fact food
Poti sa mananci dupa ora sase pentru ca atunci te mai ingrasi, dar vezi sa nu fie chiar in exces pentru ca nu face bine organismului, ok
funda plz 8-)

| addicting a răspuns:

Ar fi foarte bine sa te duci la un medic sa vezi daca nu ai ceva, doamne fereste.Sincer si eu sunt destul de slabuta am 48-49 kg la 1.69, insa nu ca tine.
Si eu iau vitamine, minerale si suplimente prescrise de medic pentru ca mi-a fost ff rau intr-un timp fiindca aveam lipsa de calciu.Acum nu m-am ingrasat ff mult, dar ma simt mult mai bine.
O sa fi bine dar te rog sa mergi la medic.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa tii cont de faptul ca este foarte important sa respecti cu strictete mesele zilei si sa nu sari peste nici una dintre ele.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite,dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti(mici sau medii),spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate(sunt bogate in calorii,dar nesanatoase).Daca simti ca ar mai trebui ceva,poti consuma cate un sandwich intre mese,iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun),fructe uscate,nuci,alune sau fistic.De asemenea,incepe sa faci exercitii pentru dezvoltarea musculara.Daca dupa cateva luni(minimum 3) nu se observa nici-o diferenta,e posibil sa fii genul de persoana care nu poate lua in greutate.

| Obbsesive explică:

Dar eu mananksadProblema e ca manank degeaba:d

| Obbsesive explică:

Dar am fost la medic.winking si mi-a zis ca sunt in regula! At asta e intrebarea.dc nu ma ingras?