| anonim1234anonim a întrebat:

Bună TPU! Am si eu o problemuță!
Mi-a venit ciclul prima data pe 10 ianuarie anul acesta big grin la 12 ani happy. okey totul bine si frumos! Dar luna aceasta mi-a venit din 31 august si a tinut pana pe 5-6 septembrie (nu mai stiu exact). Iar azi mi-a venit iar crying(( Ce sa fac? Am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Asa e mereu la inceput. Iti vine neregulat. Eu am de 5 ani si tot vine cum vrea el. happy Deci stai linistita si incearca sa fii atenta la simptomele pe care le ai inainte ca sa stii sa te pregatesti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai nici o problemuță, stai LINIŞTITĂ happy

Având în vedere că eşti în primul an de CM, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE şi NU ai motive de îngrijorare!

Toate cele bune!

| GeorgianaMdg a răspuns:

Daca esti abia la inceput este mai greu sa ai ciclu regulat. dureaza ceva pana devine regulat. sa nu iti fie rusine sa vorbesti cu un parinte despre asta