| anonim1234anonim a întrebat:

Bună TPU! Am si eu o problemuță!
Mi-a venit ciclul prima data pe 10 ianuarie anul acesta big grin la 12 ani happy. okey totul bine si frumos! Dar luna aceasta mi-a venit din 31 august si a tinut pana pe 5-6 septembrie (nu mai stiu exact). Iar azi mi-a venit iar crying(( Ce sa fac? Am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Asa e mereu la inceput. Iti vine neregulat. Eu am de 5 ani si tot vine cum vrea el. happy Deci stai linistita si incearca sa fii atenta la simptomele pe care le ai inainte ca sa stii sa te pregatesti.

bursuc001
Userul Lunii
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai nici o problemuță, stai LINIŞTITĂ happy

Având în vedere că eşti în primul an de CM, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE şi NU ai motive de îngrijorare!


Toate cele bune!

| GeorgianaMdg a răspuns:

Daca esti abia la inceput este mai greu sa ai ciclu regulat. dureaza ceva pana devine regulat. sa nu iti fie rusine sa vorbesti cu un parinte despre asta