| Yuzoo a întrebat:

apelez la ajutor. O stare dubioasa in ceafa mi-a aparut brusc de cateva luni. Tot odata cu senzatia (nu e durere propriu zisa sau ceva) am inceput sa uit foarte repede, sa nu ma pot concentra sau retine lucruri marunte, chiar si pe o perioada scurta de timp. Ma simt de parca nu mai pot gandi, o stare generala de prostie, chiar si cand stau si vorbesc cu o persoana e absurd sa ma simt inferior mental si sa-mi fie frica de o sa scot pe gura, nici sa gandesc ce spun nu imi iese. Va rog orice sfat sau daca cineva a trecut prin asta si a gasit o rezolvare, ar fi de mare ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca cumva te-ai lovit in ultimele saptamini la cap, e bine sa te vad aun neurolog. Daca nu, odihna mai multa, hrana mai consistenta, iesiri in aer liber, si in general, cauta sa ai o viata echilibrata. Nu te culca dupa orele 24, inainte organismul se odihneste cel mai bine, fa asta cateva zile si vei vedea efectul. Pentru ca creierul si mintea se refac cel mai bine in timpul somnului.

| darrio2007 a răspuns:

Daca porti ochelari ar trebui sa faci un control oftalmologic. Si de la vedere pot apare acele dureri.

| TheHiddenNinja a răspuns:

Stai linistit,si eu am patit asta,toate aceste perturbari ale atentiei si dureriile aleatorii de cap provin din cauza stresului ridicat, incearca sa stai mai calm, sa te odihnesti mai mult, daca stai prea mult pe pc sau telefon atunci nu mai sta, nu te culca la ore prea tarzii si orice ai face daca te doare capul nu fuma sau bea.Asta a functionat la mine, sper sa te ajute amigo happy