| timi74 a întrebat:

Buna TPU as avea o intrebare,am picioarele strambe de la genunchi in jos adica mi se apropie genunchi unul de altul si e inestetic nu se freaca unul de altul dar nu mai e mult,va rog spuneti.mi ce as putea sa fac sa mi le indrept,operatie,exercitii orice, credeti.ma foarte nasol.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| geop a răspuns:

Un ortoped ti-ar da sfaturi mai bune decat noi.

| Regu a răspuns:

Apeleaza la un kinetoterapeut asta in conditiilein care perioada de crestere nu a incetat (nu ai precizat ce varsta ai)
Daca nu merge asa o sa ajungi la ortoped si dupa interventa ortopedica o sa ajungi oricum la kinetoterapeut pentru recuperare.
Afectiunea pe care o ai se numeste genu valgum, oricum e bine sa apelezi la un specialist.

http://www.cimpanzeu.ro/index.php