| BekeAlexandra a întrebat:

Bună, TPU! Aş dori să mă ajutaţi. Verişoara mea de 6 ani a venit în weekend la mine şi am observat ceva ciudat la ea. Avea ceva în colţul gurii ca un fel de rană, dar nu era herpes iar pe cealaltă parte mi-a spus că a avut herpes doar că i-a rămas ca un fel de pată sau cicatrice acolo. Ce ar pute să folosească să scape de amândouă? Vă rog ajutaţi-mă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Sa nu "foloseasca" nimic. O sa se rezolve singure. Are grija organismul.
Poate doar sa urmareasca si daca vede ca nu dispare rana in 3 saptamini sa mearga la medic.
Nu se iau medicamente dupa capul fiecaruia. Pentru herpes nu se poate "lua" nimic (e virus). Apare si dispare.
Sanatate!