| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

As vrea sa ma mai ingras 5-6 kg,credeti ca perfuziile sunt bune,eu una asa am auzitsad, pentru ca nu reusesc si mananc destul de mult si ce ar trebui dar degeabasad...voi ati facut perfuzii, v-ati ingrasat? Multumesc :*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca este mai bine sa stai cu acul(branula) ala in vena decat sa mananci?

| Cosmin86 a răspuns:

Ce mananci concret?

| Cosmin86 a răspuns:

Am inteles, ai metabolismul rapid. Lasa perfuziile. Du-te la un nutritionist, o sa-ti recomande ce sa mananci + suplimente ( spirulina si altele, care chiar ajuta la ingrasat, poate chiar si niste vitamine & minerale, sau un gainer cu carbohidrati si proteine ). Cred ca asa e cel mai bine, sa-ti faca o consultatie si sa-ti faca un program alimentar + suplimente.