| Balan_Măry_1995 a întrebat:

as vrea sa stiu ce pot face liliecii unui om? Stiti de ce intreb?
Deoarece eu stau la tara iar la scoala unde am invatat (caci acum invat la oras) sunt lilieci in scorburile copacilor! Deci iata intrebarea me:CE POATE FACE UN LILIAC UNUI OM?
De ce intreb asta? deoarece eu si alti prieteni de ai mei ne strangem seara si suntem cam 14 care ne ie frica sa ne jucam acolo caci este spatiul mai mare si ai unde sa te ascunzi caci ne jucam de-a vatea-scunselea!
Astept cu nerabdare raspunsul vostru!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MiryamDeniz a răspuns:

Draga mea, liliecii pot transmite rabie, însă în cazuri rare pentru că ei încearcă să evite interacţiunea cu oamenii, astfel încât șansele sunt mici. Să știi că unii oameni chiar aleg să instaleze case pentru ei, încurajând cuibărirea. Ceea ce nu cred ca ar face-o... În concluzie da, pot fi periculoși. Ai grijă de tine!

4 răspunsuri:
| Misfits a răspuns:

Il musca si l fac vampir, duh

| MiryamDeniz a răspuns (pentru Misfits):

Ți s-a întâmplat, așa-i?

| Misfits a răspuns (pentru MiryamDeniz):

Normal.

| MiryamDeniz a răspuns (pentru Misfits):

Nu mai spune