| anonim_4396 a întrebat:

aseara am reusit sa-mi sucesc incheietura palmei in urma unei cazaturi,prin urmare degetele sunt la locul lor,le pot misca,dar nu foarte mult,nu pot strange pumnul maxim,articulatia incheieturii merge sus-jos,doar jumatate din cursa,iar stanga-dreapta foarte putin,mana este putin umflata la radacina degetului mare(la osul trapezoid si osul trapez),durerea este suportabila, am dormit destul azi noapte.Fiind sambata,la spital nu cred ca imi face mare lucru.Ce sfaturi imi dati,mai fac exercitii usoare si masaj sau imi las mana pe cat posibil nemiscata? pana luni, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica nu iti face mare lucru la spital? exista serviciu de urgente care lucreaza in fiecare zi normal. Te duci iti face o radiografie si iti spune ce ai de facut