| carmeen06 a întrebat:

Aseara cand imi faceam dus am vazut pe labiile vaginului niste bubite(negi) si ma tem sa nu fie hpv. Eu am avut contacte sexuale doar cu prietenul meu actual, iar majoritatea au fost protejate. Cand ne-am inceput viata sexuala eram amandoi virgini. Eu nu am mai avut contacte sexuale cu altcineva si el nu m-a inselat(sunt sigura in proportie de 99%). Poate fi altceva sau acest virus se poate lua si pe alte cai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un consult ginecologic pentru diagnostic diferențial și tratament specific.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Negii nu apar doar datorita actiunii acelui virus, iar daca ar fi datorati virusului, atunci nu ar aparea decat dupa ani buni de la infectare. Si tot legat de virus, e bine de stiut ca sunt peste 20 de tulpini, si doar vreo 4 din acestea au risc crescut de cancer.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Este mai mult ca sigur papiloma. Barbatii sunt purtatori de boala dar la ei nu apare fizic intotdeauna.
Boala se vindeca cu un tratament agresiv, care arde negii.
Ea se poate lua si dupa sex oral sau petting.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Posibil să fie negi genitali!

Vezi diverse informaţii la linkul :
http://www.contraboli.ro/......ment-poze/

http://www.seximus.ro/articole/negi_genitali_condiloame.php

Dacă suspectezi că ar fi vorba de negi genitali, atunci TREBUIE să mergi la ginecolog pentru un control de "evaluare" şi, eventual, un test Babeş-Papanicolau!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Consulta un medic.
http://www.ele.ro/......icata-4146
Te pup!