| UNcopac a întrebat:

Buna TPU aseara m-am pus in pat sa dorm (sanatos) iar dimineata cand m-am trezit aveam o umflatura dupa ureche mai exact ii pe os in partea dreapta sad ca un mic cucui, ce poate sa fie? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

E un ganglion local care s-a inflamat din cauza unei infectii din zona. Nu strica sa faci un consult ORL, de acolo pare sa fie problema.

| ema_2625 a răspuns:

Ori este de la supărare, ori ai dormit strâmb, ori îţi va ieşi un coş. Dacă nu îţi trece mergi la medic!

| UNcopac explică:

Cei drept am fost foarte suparat in ultima vreme, cos nu este sigur, de la somn stramb nu cred, din ce am citit pe net poate fi vorba de un ganglion sau asa ceva straight face ( oricum maine ma duc la medic ) dar astept pareri in continuare

| LucianaTudor a răspuns:

Are dreptate Empathizer, este un ganglion inflamat, dar nu se datoreaza numai unei infectii, deseori este prezent ca simptom de gripa, ori raceala cu implicare a caiilor respiratorii. Multa sanatate, grav nu e! happy